Január 19-én kezdetét vette a IV. Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Verseny vármegyei gyakorlati elődöntője, az országos egészségügyi szakképzés egyik legfontosabb szakmai megmérettetése.
A MESZK által szervezett, többfordulós verseny célja:
• az egészségügyi hivatás társadalmi elismertségének növelése,
• a tehetséggondozás erősítése
• és a szakmai kiválóság ösztönzése.
A versenyen az online forduló után továbbjutott versenyzők személyesen mérik össze gyakorlati tudásukat.
Az elődöntők 2026. január 19–29. között több versenynapon keresztül, széles szakmaterületi spektrumban zajlik: január 20-án, 22-én, 27-én és 29-én is tartanak versenyeket.
Nógrád Vármegyei gyakorlati elődöntőbe:19 versenyző jutott tovább.
A mai napon kezdődő három napos Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Verseny vármegyei gyakorlati elődöntőjének a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház ad otthont évek óta.
• január 22-én: belgyógyászat témakörben 6 ,
• 27-én a felnőtt alapápolás témakörben 10 ,
• 29-én az elsősegélynyújtás témakörben 3 versenyző méri össze tudását.
• Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Technikum Balassagyarmat, és a Semmelweis Egyetem Kanizsai Dorottya Többcélú Szakképző Intézmény Salgótarján tanulói a versenyzők.
A mai nap helyezettjei:
– I. Varga Szabina Rebeka Semmelweis Egyetem Kanizsai Dorottya Többcélú Szakképző Intézmény
– II. Dávid Dorka Hanna Nógrád Vármegyei SZC Szent-Györgyi Albert Technikum – III. Sas Bianka Nógrád Vármegyei SZC Szent-Györgyi Albert Technikum








