Szakmai verseny

Január 19-én kezdetét vette a IV. Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Verseny vármegyei gyakorlati elődöntője, az országos egészségügyi szakképzés egyik legfontosabb szakmai megmérettetése.

A MESZK által szervezett, többfordulós verseny célja:

• az egészségügyi hivatás társadalmi elismertségének növelése,

• a tehetséggondozás erősítése

• és a szakmai kiválóság ösztönzése.

A versenyen az online forduló után továbbjutott versenyzők személyesen mérik össze gyakorlati tudásukat.

Az elődöntők 2026. január 19–29. között több versenynapon keresztül, széles szakmaterületi spektrumban zajlik: január 20-án, 22-én, 27-én és 29-én is tartanak versenyeket.

Nógrád Vármegyei gyakorlati elődöntőbe:19 versenyző jutott tovább.

A mai napon kezdődő három napos Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Verseny vármegyei gyakorlati elődöntőjének a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház ad otthont évek óta.

• január 22-én: belgyógyászat témakörben 6 ,

• 27-én a felnőtt alapápolás témakörben 10 ,

• 29-én az elsősegélynyújtás témakörben 3 versenyző méri össze tudását.

• Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Technikum Balassagyarmat, és a Semmelweis Egyetem Kanizsai Dorottya Többcélú Szakképző Intézmény Salgótarján tanulói a versenyzők.

A mai nap helyezettjei:

– I. Varga Szabina Rebeka Semmelweis Egyetem Kanizsai Dorottya Többcélú Szakképző Intézmény

– II. Dávid Dorka Hanna Nógrád Vármegyei SZC Szent-Györgyi Albert Technikum – III. Sas Bianka Nógrád Vármegyei SZC Szent-Györgyi Albert Technikum