Kötelező maszkviselés

Nógrád vármegye mindhárom kórházában 2026. január 16-tól (péntek) a légúti fertőzések megelőzése miatt, a Kórházak teljes területén orrot és szájat eltakaró maszk használatát rendeltünk el a betegellátó szervezeti egységekben, a betegellátási területeken és a várótermekben. Az utasítás minden egészségügyi dolgozóra, betegre és látogatóra vonatkozik, kivéve a 6 éven aluli gyermekekre és a mentálisan érintett betegekre. A maszkokat az intézmény területén a szabályoknak megfelelően kell használni. Mindezek mellet felhívjuk a figyelmet a kézmosás és kézfertőtlenítés fontosságára is! Az utasítás visszavonásig érvényes!