Gergely Ferenc egy novemberi közönségtalálkozón saját ereklyéjét ajánlotta fel a salgótarjáni beteg gyermekekért, mely rendezvényen betegsége miatt nem tudott résztvenni. A közösség 355 ezer forintot gyűjtött össze. A licitet végül Keresztiné Forrai Katalin 105 ezer forinttal nyerte. A jótékonysági akció nem csak a gyűjtőknek szól hanem akik támogatták a gyűjtést:
Kerekes József „Joti”, a ralivilágban ismert navigátor 100 ezer forintot ajánlott fel.Gebhardt Tamás és felesége, Dancova Anita szintén 100 ezer forinttal járultak hozzá az adományhoz.
Makrai Zoltán 40 ezer forintot ajánlott fel.
Pusztai István, a salgótarjáni ralirajongó közösség egyik régi tagja 10 ezer forinttal egészítette ki az adományt.
A salgótarjáni Balassi Bálint Könyvtárban december 20-án megtartott ünnepélyes átadón a Nógrád Vármegyei Szent Lázár képviseletében Fercsik László gazdasági igazgató és Dr. Deme Anna osztályvezető főorvos adták át a kabátot Keresztiné Forrai Katalin gyűjtőnek és a többi licitálónak is megköszönték a Csecsemő és Gyermekgyógyászati Osztálynak nyújtott segítséget. Stéphane Prévot világhírű navigátor is megtisztelte jelenlétével a rendezvényt, mely méltó lezárása volt az eseménynek.
Kép és szöveg: Gyurkó Péter









