A magyar gazdák ismét tanúbizonyságot tettek önzetlenségükről hazánkban

A magyar gazdák ismét tanúbizonyságot tettek önzetlenségükről hazánkban, így Nógrád vármegyében is. A „Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem” program keretében évről évre növekszik a vármegyében összegyűjtött lisztadomány mennyisége, valamint a támogatott szervezetek és intézmények száma.

Idén Nógrád vármegyében összesen 13 600 kilogramm búza gyűlt össze, amelyből 10 880 kilogramm liszt készült a szécsényi malomban. Az adományban részesült intézmények között szerepel a Nógrád Vármegyei Szent Lázár Kórház is. Az intézmény képviseletében az egy tonna lisztet Fercsik László gazdasági igazgató vehette át. Az Élelmezési osztály konyháján naponta 22 osztály részére 400-450 adag zömében normál, könnyű vegyes és diabetikus menüsort készítenek, melyek mellett a dolgozók étkeztetését is biztosítják.